Ar verta taupyti pamatams?

Iš konstruktorių praktikos. Būdai, kuriais bandoma taupyti įrenginėjant pamatus - geriau to nedarykite!

PATARIMAI

Profa

3/17/20232 min skaitymo

Pastato pamatus projektuojame atsižvelgdami į atliktą sklypo grunto geologinį tyrimą bei numatomas apkrovas į pamatą nuo antžeminės pastato dalies. Poliniai / juostiniai pamatai yra svarbiausia pastato laikančioji konstrukcija, tad juos svarbu įrengti pagal konstruktorių-inžinierių parengtą projektą. Ir tai tikrai nėra vieta, kur būtų galima pataupyti statybų aikštelėje.

Kodėl? Nes tikėtina, kad dėl nekokybiškai įrengtų pamatų sėdimo, pastatą išvagos trūkinėjančios sienos, o su laiku bus pažeistos ir kitos pastato laikančiosios konstrukcijos.

Tad ko nedaryti, liejant pamatus?

1. Ignoruoti sklypo geologiją ir apkrovas

Nesvarbu, kad pas kaimyną "va tokie pamatai" ir kad statybininkas teigia, jog "jo manymu užteks tokių pamatų" - būtina pamatus paskaičiuoti kiekvienu konkrečiu atveju. Nes jūsų sklypo geologija gali skirtis nuo kaimyno, ir net jeigu jūs statote identišką namą kaip kaimyno, pamatas gali ženkliai skirtis.

2. Taupyti poliams

Mes vadovaujamės atliktais geologiniais grunto tyrimais ir parenkame optimalų ilgį ir diametrą. Trumpesnių polių naudoti negalima.

3. Keisti polių įrengimo technologiją

Jeigu projekte nurodyta, kad reikia įrengti naudojant CFA (ištisinio sraigtinio gręžimo) technologiją, nekeiskite jų į paprastus polius. Nes yra tikimybė, kad birus gruntas (smėlis) užvers duobę, todėl pilamas betonas pasiskirstys netolygiai ir polis nebeturės apskaičiuotų stipruminių savybių.

4. Improvizuoti su armavimu ir armatūra

Jeigu projekte nurodyta naudoti plieno armatūros tinklą, nekeiskite jo į kitokio tipo armavimo gaminius (pvz. fibra ar stiklo pluoštas). Taip pat armuokite tokiu tankiu, kaip nurodyta projekte. Statybų aikštelėse, deja, tenka susidurti su sutrūkusiais rostverkais. Ką tai rodo? Per mažą (ne pagal projektą) armavimą.

5. Numoti ranka į tinkamą pamato hidroizoliaciją

Net ir kokybiškai išlietas pamatas gali prarasti savo stiprumines savybes, jeigu jis nebus tinkamai apšildytas ir apsaugotas nuo drėgmės. Drėgmė + šaltis yra pats blogiausias derinys pamatui. Projektuose išdetalizuojame visus mazgus ir detales, aiškiai nurodydami kaip tinkamai atlikti darbus statybų aikštelėje. Todėl būtinai prižiūrėkite, ar laikomasi projekte nurodytų rekomendacijų šiltinant ir hidroizoliuojant pastato pamatą.

Ieškote patikimų ir ekonomiškai Jums naudingiausių konstrukcinių sprendimų? Kreipkitės, PROFA konstruktoriai-inžinieriai mielai Jums padės.

Kiti straipsniai >>